Pääkaupunkiseutu

Tervetuloa meille!

Palvelemme sinua osoitteessa Ilmalantori 1, 00240 Helsinki.

Etsitkö tiettyä henkilöä tai koskeeko asiasi muuta? Katso pääkaupunkiseudun ammattilaisemme alta tai soita puhelinvaihteeseemme puh. 010 561 3000 (vaihde) tai laita sähköpostia etunimi.sukunimi@hartela.fi.

010 yritysnumeron soittohinnasto:
matkapuhelimesta 8,35 snt/puh + 17,17 snt/min,
lankapuhelimesta 8,35 snt/puh + 6,00 snt/min (alv 24%)


Hartela Etelä-Suomi Oy:n laskutustiedot löydät täältä ja Hartela-yhtiöt Oy:n täältä.

 

Asuntomyynti

Ilmalantori 1
00240 HELSINKI

Puh. 0800 93 200 (maksuton)
asuntomyynti.helsinki@hartela.fi

Asuntomyyjämme löydät täältä.

 

Toimitilamyynti

Ilmalantori 1
00240 HELSINKI

Puh. 050 569 0466
toimitilat@hartela.fi

Toimitilamyyjämme löydät täältä.

 

Rakentamispalvelut

Janne Alakomi

tuotantojohtaja

050 538 9452

janne.alakomi@hartela.fi

 

Maanhankinta

Emma Grönlund

hankekehitysjohtaja

050 414 4187

emma.gronlund@hartela.fi

Asuntomyynti

Päivi Säviaho

Päivi Säviaho

Marjut Välipakka

Marjut Välipakka

Liisa Kuokkanen

Liisa Kuokkanen

sisustuskoordinaattori, tiimivastaava

040 628 8973

liisa.kuokkanen@hartela.fi

Mari Karvinen

Mari Karvinen

sisustuskoordinaattori

050 570 7230

mari.karvinen@hartela.fi

Mari Lämsä

Mari Lämsä

sisustuskoordinaattori

044 430 6740

mari.lamsa@hartela.fi

Hartela Etelä-Suomi
Johto 

Matti Aho

Matti Aho

toimitusjohtaja, Hartela Etelä-Suomi Oy

050 380 9983

matti.k.aho@hartela.fi

Hankekehitys, asunnot

Emma Grönlund

Emma Grönlund

Matti Suonio

Matti Suonio

hankekehityspäällikkö

050 347 0778

matti.suonio@hartela.fi

Pia Alitalo

Pia Alitalo

projektipäällikkö

040 707 9401

pia.alitalo@hartela.fi

Topias Kaisto

Topias Kaisto

projektipäällikkö

050 348 4526

topias.kaisto@hartela.fi

Minna Hirvikorpi

Minna Hirvikorpi

Hankehitys, toimitilamyynti ja vuokraus 

Ilmari Hämäläinen

Ilmari Hämäläinen

Miska Sipiläinen

Miska Sipiläinen

rakennuttajapäällikkö

046 922 3880

miska.sipilainen@hartela.fi

Oskari Saarinen

Oskari Saarinen

Tea Hakala

Tea Hakala

asiakaspalveluinsinööri

050 5150 577

tea.hakala@hartela.fi

Laskenta

Antti Makkonen

Antti Makkonen

Timo Heikkinen

Timo Heikkinen

Miko Ahvonen

Miko Ahvonen

Hankinta

Markku Toppari

Markku Toppari

Kaisa Salmi

Kaisa Salmi

hankintainsinööri

040 823 9490

kaisa.salmi@hartela.fi

Hartela Logo

Jani Sandholm

Emma Isohaaro

Emma Isohaaro

Hartela Logo

Kaisa Kuusniemi

Sirkka-Liisa Alakylmänen

Sirkka-Liisa Alakylmänen

Tuotanto

Janne Alakomi

Janne Alakomi

Harri Rinne

Harri Rinne

rakennuspäällikkö

050 372 3623

harri.rinne@hartela.fi

Aleksi Valli

Aleksi Valli

Timo Torniainen

Timo Torniainen

Päivi Ketonen

Päivi Ketonen

Satu Kuusiola

Satu Kuusiola

Susanna Kumpulainen

Susanna Kumpulainen

Hartela Logo

Hanne-Emilia Lempinen

Harri Sipilä

Harri Sipilä

talotekniikka-asiantuntija, lvi

040 727 5489

harri.sipila@hartela.fi

Hartela Logo

Janne Sampo

talotekniikka-asiantuntija, sähkö

050 331 0651

janne.sampo@hartela.fi

Takuu- ja vuosikorjaus

Matti Joulamo

Matti Joulamo

vastuukorjauspäällikkö

040 541 3502

matti.joulamo@hartela.fi

Hartela Logo

Jesse Hirvonen

vuosikorjaustyönjohtaja

040 610 9744

jesse.hirvonen@hartela.fi

Jussi Virtanen

Jussi Virtanen

vastuukorjaus, vastaava mestari

040 487 8527

jussi.virtanen@hartela.fi

Jukka Tynkkynen

Jukka Tynkkynen

vuosikorjaustyönjohtaja

050 444 0138

jukka.tynkkynen@hartela.fi

Hartela Logo

Mikko Sandgren

vuosikorjaustyönjohtaja

050 385 0644

mikko.sandgren@hartela.fi

Niko Sassi

Niko Sassi

vastuukorjaustyönjohtaja

040 620 5286

niko.sassi@hartela.fi

Hartela konserni

Johto

Juha Korkiamäki

Juha Korkiamäki

toimitusjohtaja, Hartela-yhtiöt Oy

050 2238

juha.korkiamaki@hartela.fi

Antti Mölsä

Antti Mölsä

Hanne Miettinen

Hanne Miettinen

asiakkuusjohtaja, pientalokonsepti

050 911 7905

hanne.miettinen@hartela.fi

Timo Suonsyrjä

Timo Suonsyrjä

talous- ja hallintojohtaja

050 375 2676

timo.suonsyrja@hartela.fi

Kalle Saarela

Kalle Saarela

Samppa Mäki-Patola

Samppa Mäki-Patola

Sanna Hiukkamäki

Sanna Hiukkamäki

kehitys- ja tietohallintojohtaja

050 339 1081

sanna.hiukkamaki@hartela.fi

Johanna Palosaari

Johanna Palosaari

maanhankinnan ja asuntokehityksen johtaja

040 519 5860

johanna.palosaari@hartela.fi

Hankinta

Hartela Logo

Marko Cavén

hankintapäällikkö

040 580 3324

marko.caven@hartela.fi

Hartela Logo

Henri Leimu

talotekniikka-asiantuntija

0400 681 872

henri.leimu@hartela.fi

Juuso Mäki

Juuso Mäki

talotekniikkapäällikkö

050 413 7705

juuso.maki@hartela.fi

Sami Ala-Pieti

Sami Ala-Pieti

hankintapäällikkö (betonielementit)

050 300 4409

sami.ala-pieti@hartela.fi

Hartela Logo

Ville Ankelo

talotekniikka-asiantuntija

0400 595 454

ville.ankelo@hartela.fi

Hartela Logo

Juha Liikanen

talotekniikka-asiantuntija

040 300 5118

juha.liikanen@hartela.fi

Talous

Katri Sotavalta

Katri Sotavalta

Essi Berg

Essi Berg

senior business controller

040 671 1787

essi.berg@hartela.fi

Ritva Ryynänen

Ritva Ryynänen

Leena Joki

Leena Joki

palvelukeskuspäällikkö

050 339 1355

leena.joki@hartela.fi

Tella Parvila

Tella Parvila

Jaana Lappi

Jaana Lappi

ostoreskontranhoitaja

050 412 2406

jaana.lappi@hartela.fi

Christel Kyllönen

Christel Kyllönen

Sari Vartiainen

Sari Vartiainen

myyntireskontranhoitaja, ICT-assistentti

050 593 0401

sari.vartiainen@hartela.fi

Hartela Logo

Salme Helenius

Hartela Logo

Tiina Huhta

ostoreskontranhoitaja

040 682 6313

tiina.huhta@hartela.fi

Hartela Logo

Emilla Salonen

ostoreskontranhoitaja (vanhempainvapaalla)

050 501 3360

emilla.salonen@hartela.fi

Hartela Logo

Maria Sotavalta

ostoreskontranhoitaja (äitiyslomalla)

044 430 6700

maria.sotavalta@hartela.fi

Maarit Pekkala

Maarit Pekkala

Lauri Väätäinen

Lauri Väätäinen

HR

Sanna Vilhonen

Sanna Vilhonen

henkilöstöpäällikkö

050 337 2172

sanna.vilhonen@hartela.fi

Kati Kukila

Kati Kukila

palkka-asiantuntija

050 345 4025

kati.kukila@hartela.fi

Sanna Mikkola

Sanna Mikkola

Iina Mäkinen

Iina Mäkinen

palkka-asiantuntija (vanhempainvapaalla)

050 557 9907

iina.makinen@hartela.fi

Kirsi Viitanen

Kirsi Viitanen

henkilöstöasiantuntija

040 622 7720

kirsi.viitanen@hartela.fi

Hartela Logo

Heljä Kuortti

työkykykoordinaattori

050 428 2079

helja.kuortti@hartela.fi

Sohvi Rautoja

Sohvi Rautoja

Lakiasiat

Lotta Holttinen

Lotta Holttinen

Hanneli Alho-Ignatius

Hanneli Alho-Ignatius

kiinteistölakimies (vanhempainvapaalla)

050 328 3680

hanneli.alho-ignatius@hartela.fi

Kalle Leskinen

Kalle Leskinen

Kehitys, tietohallinto ja vastuullisuus

Hans Pasila

Hans Pasila

kehityspäällikkö

044 350 0577

hans.pasila@hartela.fi

Ari Koskinen

Ari Koskinen

Henry Davidsson

Henry Davidsson

ICT sovelluspäällikkö

040 750 6609

henry.davidsson@hartela.fi

Riitta Heliö

Riitta Heliö

ympäristöpäällikkö

040 832 9754

riitta.helio@hartela.fi

Heini Koiranen

Heini Koiranen

ympäristöasiantuntija (äitiyslomalla)

050 304 7050

heini.koiranen@hartela.fi

Sirpa Ek

Sirpa Ek

työturvallisuuspäällikkö

0400 455 971

sirpa.ek@hartela.fi

Kristiina Pajunen

Kristiina Pajunen

palvelupäällikkö Hartela kodit

040 589 5557

kristiina.pajunen@hartela.fi

Sami Järvinen

Sami Järvinen

projektipäällikkö Hartela kodit

050 408 6565

sami.jarvinen@hartela.fi

Markkinointi ja viestintä

Mia Kolari

Mia Kolari

Elina Tompuri

Elina Tompuri

head of communications

050 331 6608

elina.tompuri@hartela.fi

Nora Soikkeli

Nora Soikkeli

markkinointipäällikkö

050 411 5914

nora.soikkeli@hartela.fi

Elina Särösalo

Elina Särösalo

markkinointisuunnittelija

044 430 6703

elina.sarosalo@hartela.fi

Merita Eriksson

Merita Eriksson

johdon assistentti / tuotanto-AD (vanhempainvapaalla)

046 923 6727

merita.eriksson@hartela.fi

Elisa Salonen

Elisa Salonen

Markkinointiassistentti

0504301300

elisa.salonen@hartela.fi

Laskutustiedot Hartela Etelä-Suomi Oy:

VERKKOLASKUT:
Y-tunnus: 0196430-3
Operaattori: PAGERO
Välittäjän tunnus: 003723609900
Verkkolaskuosoite: 003701964303

Emme vastaanota enää paperilaskuja tai PDF-laskuja sähköpostitse.

Mikäli teillä ei ole olemassa olevaa ratkaisua verkkolaskujen lähettämiseen, voitte lähettää laskun maksuttoman Pagero Free Web Portaalin kautta.

Laskutustiedot Hartela-yhtiöt Oy:

VERKKOLASKUT:
Y-tunnus: 2346079-8
Operaattori: PAGERO
Välittäjän tunnus: 003723609900
Verkkolaskuosoite: 003723460798

Emme vastaanota enää paperilaskuja tai PDF-laskuja sähköpostitse.

Mikäli teillä ei ole olemassa olevaa ratkaisua verkkolaskujen lähettämiseen, voitte lähettää laskun maksuttoman Pagero Free Web Portaalin kautta.

Toimipisteemme sijainti kartalla

 

Sivuilla esitetyt visualisointikuvat ovat luonnoskuvia kohteista, eivät kuvauksia yksityiskohdista tai väreistä.

Visualiointikuvissa voi esiintyä myös lisähintaisina muutostöinä tilattavia materiaaleja.